Uzmanlık Alanlarımız

Uzmanlık Alanlarımız

Uzman Psikolog Özlem DURHAT

Aile Danışmanlığı

Samsun Psikolog olarak aile danışmanlığına şöyle bir baktığımızda, toplumun çekirdeğini ve temelini oluşturan kadın erkek ilişkilerinin ve söz konusu ilişkilerin kurumsallaşmış biçimi olan evliliğin sağlıklı olması gerektiğini düşünebiliriz.

Bu durum toplum psikolojisinin ve sosyolojik durumunun da iyi olması neticesini doğurur. Bir başka deyişle, mutlu ve sağlıklı ilişkilerin daha güzel bir dünya için kıymeti büyüktür.

Problemli, huzursuz, sancılı ilişkiler, bireylerin ayrı ayrı psikolojilerini olumsuz anlamda etkilenmektedir.

Ayrıca, aile kurumu, varsa ailedeki çocuklar ve en genel manada toplum üzerinde kalıcı hasar bırakma gibi sonuçlar da doğurabilir. Aile terapisi, eş terapisi ya da evlilik terapisi bu aşamada devreye girer.

Profesyonel Yaklaşımlar

Başarılı bir aile, eş ya da evlilik terapisinin ilk adımı çiftler arasındaki iletişim durumunu ele almaktan geçer. Profesyonel yaklaşımlarla, eşler arasındaki iletişim bozukluğu ya da iletişim eksiliğinin giderilmesi için gereken destek sağlanır.

Çiftler, söz konusu iletişim durumları, toplumsal hayattaki pozisyonları, yaşam biçimleri, aile yapıları, bireysel ruh durumları gibi pek çok farklı kriter üzerinden değerlendirildikten sonra uygun iyileştirici metotlar hayata geçirilmeye başlar.

Ruhsal anlamda sağlıklı bireyler olarak, sağlıklı ailelerin mimarı olmak ve topluma yeni, sağlıklı bireyler kazandırmak isteriz.

Samsun psikolog olarak bunu gerçekleştirmek için yaşamı paylaştığınız insanla aranızdaki problemlere zamanında müdahale etmeli, gerektiği noktada destek almaktan asla çekinmemelisiniz

Uzman Psikolog Gözüyle

Samsun Psikolog arayışlarınız için en doğru adres olan Samsun Terapi, profesyonel yaklaşımla aile danışmanlığı, alanında da büyük destek sağlıyor.

Uzman Psikolog Özlem Durhat tarafından verilen terapi desteği ile sorunlarınızın üstesinden gelebilir, daha sağlıklı ve başarılı bireyler olarak hayata kaldığı yerden devam edebilirsiniz.

Sizi anlayan, problemlerinize empatiyle yaklaşan, hislerinize ortak olan bir yaklaşımla hizmet veren Samsun Terapi, kendiniz ya da sevdikleriniz için hayal ettiğiniz yaşamları kurmanıza sonuna kadar yardımcı olmaya hazır.

Samsun terapi olarak, Uzman Psikolog Özlem DURHAT eşliğinde, hayatınızın her döneminde hislerinize dokunmaya, yanınızda yer almaya ve psikolojinizin sonuna kadar destekçisi olmaya hazırız.