Uzmanlık Alanlarımız

Uzmanlık Alanlarımız

Uzman Psikolog Özlem DURHAT

Oyun Terapisi

Oyun, çocuğun hayatının neredeyse bütününü temsil eder. Çocuk oyunla yaşar, içine düştüğü dünyayı oyunla algılar ve kendini en çok oyunla ifade eder. Hangi yaş aralığında olursa olsun çocukların kendilerini, duygu ve düşüncelerini, sıkıntı ve problemlerini sözcükleri kullanarak ifade etmesini beklemek en hafif tabirle haksızlıktır.

Oyun terapisi, farklı içerik ve yapıdaki oyunlar aracılığı ile çocukların duygusal sorunlarını ifade edebilmelerini sağlar.

Bu gerçekten yola çıkarak, çocuk gelişiminde karşılaşılabilecek problemlerin çözümünde oyun terapisini mümkün kılmak değerli bir yaklaşımdır. Profesyonel bir yaklaşımla gerçekleştirildiğinde, çocuğun hayatında son derece önemli ve olumlu değişimler ortaya çıkmasına yardımcı olabilir.

Yaşanan duygusal problemleri tespit ve tedavi ederek, çocuklar için yepyeni ve temiz bir sayfa açmayı mümkün kılar.

Çocuklarda Özgüven

Uzman bir oyun terapisti önderliğinde gerçekleştirilen oyun terapileri, çocukların içine girdikleri duygusal problemlerin açığa çıkmasını sağlar. Bu durum psikolojik düğümlerin çözülmesini çözmektedir.

Bu yöntemle çocukların yaşadığı boşanma sonrası adaptasyon zorlukları, kardeş kıskançlığı, geç ve bozuk konuşma vak’aları, okula uyum sorunları ve uyku problemleri gibi sayısız sorun çözüm yoluna girebilir.

Samsun - Atakum psikolog olarak çocukların öz güven duygularını desteklenerek sorumluluk almalarını sağlamaktayız.

Böylelikle problemlerin üstesinden kendi kendine gelebilme, olumsuz duygularla baş edebilme gibi kazanımlar hayata geçirilmesine yardımcı oluyoruz.

Kendini İfade Edebilme

Oyun terapisti çocukların kendilerini ifade etmeleri için uygun zemini hazırlamayı hedeflemektedir.

Çocuğun yaşadığı kırgınlık, korku, üzüntü, öfke gibi duyguları dikkatli bir biçimde izleyip tespit ederek ortaya koyabilme yeterliliğine sahip olmalıdır.

Bunu gerçekleştirdikten sonra ona düşen, uygun psikolojik tedaviyi uygulamak ve çocuğun ruhsal sağlığını bir an önce geri kazanmasını sağlamaktır.

Oyun terapisi yöntemiyle dünyayı tanımaya kendilerinden ve duygularından başlayan çocuklar, çok daha güçlü, öz güveni yüksek, sosyal bireyler haline dönüşebilirler.

Sağlıklı, Mutlu ve Huzurlu Bir Gelişim

Samsun Terapi, mesleki yeterliliği yüksek Uzman Psikolog Özlem Durhat önderliğinde, oyun terapisi desteği sağlayarak çocuklarınız için daha güvenli bir gelecek yaratmanıza yardımcı oluyor.

Bugünün çocukları, yarının toplumsal başrol oyuncuları olan minik bireylerin olabildiğince sağlıklı ve mutlu bir çocuk gelişim sürecini tamamlamaları için oyun terapisinin sunduğu olanaklardan sonuna kadar faydalanıyor.

Başarılı ve deneyimli bir oyun terapisti olarak Uzman Psikolog Özlem Durhat, çocuğunuzun yaşadığı duygusal problemlerin üstesinden gelebilmesi için ona yol gösterirken, ebeveynleri olarak sizlere de bu zorlu süreçte sonuna kadar destek oluyor.